Rok 1953.
Na ten rok datuje się na powstanie Ludowego Zespołu Sportowego w Studzionce. Osobami zaangażowanymi w jego powstanie byli: Henryk Wymysło (pierwszy przewodniczący), Alojzy Masłowski, Jan Piszczek, Franciszek Hołomek, Antoni Goli, Franciszek Sodzawiczny, Józef Spyra, Walenty Kuś.
Początkowo Studzionka nie posiadała własnego boiska. Młodzież musiała więc sobie jakoś radzić. Areną piłkarskich zmagań były więc liczne łąki i pastwiska. Powstanie LZS dawało nadzieję, że znajdzie się odpowiedni teren pod boisko z prawdziwego zdarzenia. Oficjalne otwarcie boiska nastąpiło 22 lipca 1958 roku czyli po ponad pięciu latach od powstania, LZS w Studzionce doczekał się boiska.
Po raz pierwszy w oficjalnych rozgrywkach drużyna piłkarska wystąpiła w roku 1957. Początki jednak były trudne. Na przełomie lat 50 i 60 aktywność klubu była dosyć słaba. Przełom nastąpił w roku 1965 i od tego czasu działalność klubu zaczęła rosnąć. Sezon 1967/68 zakończył się ogromnym sukcesem. Odnosząc 11 zwycięstw, 2 remisy i przegrywając 1 mecz LZS Studzionka wygrywając grupę, uzyskał historyczny awans do klasy „B”.!!! Klasy „C” podzielono na dwie grupy. W grupie I, obok Studzionki znalazły się Brzeźce, Stara Wieś, Suszec, Pielgrzymowice, Wisła Wielka, Poręba i Pawłowice. Kolejny sezon 1968/69 to debiut w rozgrywkach klasy „B” podokręgu Bielsko Biała. Debiut ze wszech miar udany. Grając z takimi drużynami jak Iskra Pszczyna, Orzeł Kozy, Piast Cieszyn, LZS Wapienica, Pomowiec Bestwina, LZS Kaniów, LZS Drogomyśl, Stal II Cieszyn, LZS Zabrzeg, LZS Miedźna, Olimpia Goleszów, LZS Bestwinka, LZS Pogwizdów, Leśnik Kobiór, udało się zająć miejsce w środku stawki. Niestety, dalekie wyjazdy na mecze nadwyrężyły stan klubowej kasy. Do tego doszły jakieś wewnętrzne kłótnie i spory. To wszystko przyniosło efekt w postaci spadku do klasy „C” w sezonie 1969/70. Rozbity zespół nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 1970/71.
W drużynie piłkarskiej z przełomu lat 60/70 grali min.: Ernest Waleczek, Henryk Mańka (kierownik drużyny), Stefan Mańka, Piotr Sielski, Jan Brzozowski, Marian Markiton, Sylwester Czylok, Henryk Mrzyk, Edward Ziebura, Paweł Gmyrek, Alojzy Piegza, Alojzy Kuś, Stefan Nowok, Franciszek Sodzawiczny, Henryk Sodzawiczny, Jan Konieczny, Franciszek Konieczny, Bronisław Sztoler, Ludwik Kolon, bracia Musiolikowie z Suszca (Eugeniusz, Kazimierz, Stefan).
Na przestrzeni lat z Ludowym Klubem Sportowym w Studzionce związanych było wiele osób. Nie jesteśmy w stanie tutaj wszystkich wymienić z nazwiska. Jednak każda z tych osób, która poświęcała dla klubu swój wolny czas pozostawiła po sobie jakiś ślad. Obojętnie czy ten czas był grą na boisku, załatwieniem spraw związanych z dokumentacją czy pomocą w organizacji różnych imprez.. Wszyscy zostawili cząstkę siebie i stworzyli historię, która nadal może być kontynuowana.
W galerii przedstawione są karty członkowskie i zawodnicze, które udało się zachować w kronikach klubu. Jedna z najstarszych należą do Alojzego Goliasza i Edmunda Koniecznego – zasłużonych członków klubu a swego czasu również jego prezesów. Pochodzą kolejno z 1956 i 1958 roku.
Niewątpliwie jednymi z najbardziej zaangażowanych osób w rozwój klubu są członkowie zarządu i prezesi. Poniżej przedstawiamy chronologicznie wszystkich prezesów LZS i LKS Studzionka od początku jego istnienia.
1953 – 1956 Wymysło Henryk
1957 – 1960 Spyra Paweł
1961 – 1962 Goliasz Alojzy
1962 – Konieczny Edmund
1963 – Śleziona Bolesław
1964 – 1965 Kremiec Henryk
1965 – 1966 Sodzawiczny Franciszek
1966 – 1967 Piszczek Jan
1968 – 1969 Kołoch Leon
1970 – 1974 Ornatowski Tadeusz
1975 – 1979 Kołoch Leon
1980 – 1981 Piszczek Jan
1982 – 1985 Krosny Czesław
1986 – 1989 Konieczny Mirosław
1990 – 2002 Konieczny Franciszek
2002 – 2005 Indeka Jacek
2005 – 2008 Wieczorek Marian
2009 – 2014 Czerwiński Krzysztof
2014 – nadal Wierzyński Kazimierz
W latach 70-tych, po roku przerwy ponownie przystąpiono do rozgrywek. Tym razem przygoda z klasą „C” trwała siedem, a właściwie sześć i pół sezonu, bowiem w sezonie 1977/78 po rundzie jesiennej LZS Studzionka wycofano z rozgrywek z powodu nadmiernej ilości porażek przez w.o.
W międzyczasie jednak, w skutek reformy administracyjnej kraju, zmieniono podokręg w którym grali nasi piłkarze. W roku 1976 tyski podokręg rozpoczął działalność i od tego roku LKS Studzionka związany jest właśnie z Tychami.
Po wycofaniu drużyny z rozgrywek w roku 1978 LZS Studzionka zniknął z piłkarskich boisk na kolejne dwa sezony. Powrót nastąpił w sezonie 1980/81. Drużyna przez dwa sezony krzepła w „C”- klasowych bojach, by w sezonie 1982/83 pod wodzą grającego trenera – Henryka Dziadka wywalczyć drugi w historii LZS Studzionka awans do klasy „B” (10 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki). Niestety, tak jak poprzednio przygoda z klasą „B” trwała tylko dwa sezony. Sezon 1984/85 to ponowny spadek do klasy „C”. Historia lubi się powtarzać – drużyna nie przystępuje do kolejnego sezonu.
W drużynie z początku lat 80-tych grali m.in.: Adamek Aleksander, Bury Ludwik, Dziadek Henryk, Filipiec Sylwester, Fuchs Paweł, Goli Czesław, Gonska Alfred, Gruszka Ireneusz, Gruszka Zbigniew, Grzywiński Marek, Hyski Roman, Kasperczyk Marian, Klepek Eugeniusz, Klepek Stanisław, Kolon Ludwik, Krosny Tadeusz, Król Zbigniew, Michna Bogusław, Oszek Andrzej, Oszek Franciszek, Piszczek Janusz, Piszczek Sylwester, Sitek Roman, Skupień Ireneusz, Sojka Franciszek, Spyra Eugeniusz, Spyra Grzegorz, Spyra Marek, Spyra Roman, Trójca Ryszard, Waleczek Damian.
W galerii przedstawiono dokumenty, które zachowały się z tamtych czasów. Trzeba przyznać, że prezes Kazimierz Wierzyński ma już spore doświadczenie związane z działalnością klubu, prawda? 😊
W latach 90-tych w studzieńskiej piłce działo się wiele. LZS Studzionka w sezonie 1993/1994 spadł do klasy „C”. W końcówce sezonu drużynę przejął Henryk Dziadek i ta zaczęła odnosić pierwsze zwycięstwa, jednak spadku nie udało się uniknąć. W następnym sezonie drużynę składającą się z zawodników głównie w wieku juniorskim wzmocniło kilku doświadczonych graczy i ta po rocznym pobycie w klasie „C” w sezonie 1994/95 po raz trzeci w historii zdobywa awans do klasy „B” (12 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki).
Awans do klasy „B” wywalczyli: Marcin Kudła, Piotr Jaworski, Stanisław Łakota, Damian Mrzyk, Krzysztof Łakota, Mirosław Sojka, Damian Waleczek, Szymon Mrzyk, Eugeniusz Gąska, Tadeusz Szłapa, Piotr Wesołek, Roman Kocemba, Łukasz Wieczorek, Gabriel Przemyk, Marcin Bienioszek, Grzegorz Szyndler, Roman Łastówka, Krzysztof Mazur, Stanisław Klepek, Marian Wieczorek – kierownik drużyny, Henryk Dziadek – trener.
Pierwszy sezon (1995/96) w klasie „B” był niezwykle udany. Piłkarze wygrywając 11 meczy, 2 remisując, 9 przegrywając zajęli na koniec sezonu wysoką 5 pozycję. W sezonie 1996/97 drużyna , w dalszym ciągu prowadzona przez Henryka Dziadka zajmuje 3 miejsce w tabeli. Przez moment wydawało się, że piłkarze są w stanie awansować do klasy „A”. Przez 3 kolejki przewodzili nawet w swojej grupie. Niestety, w końcówce sezonu dali się wyprzedzić (przegrywając w bezpośrednich pojedynkach) bardziej doświadczonym ekipom z Czechowic i Międzyrzecza. Tym razem historia się nie powtórzyła. Piłkarze „wytrzymali” w klasie „B” dwa sezony grając wspaniale.
Kibice wierzyli, że drużyna wzmocniona przed kolejnym sezonem 1997/98, byłymi piłkarzami GKS Jastrzębie (min. Waldemar Przytuła, Tomasz Czułyt, Marcin Zapała), jest w stanie skutecznie powalczyć o klasę „A”…
Walka o awans do klasy „A” od początku sezonu 1997/1998 była bardzo pasjonująca. Liczyły się tylko dwie drużyny: LKS Studzionka i Górnik II Brzeszcze. O końcowej klasyfikacji zadecydowały przede wszystkim bezpośrednie mecze tych zespołów. Kiedy w rundzie rewanżowej (jesienią Studzionka wygrała 2 : 1) Górnikowi nie udało się wygrać na własnym boisku (remis 1 : 1), brzeszczanie stracili praktycznie szansę, mając gorszy bilans w rywalizacji ze Studzionką. Piłkarze LKS-u byli niewątpliwie najrówniej grającą drużyną w przekroju całego sezonu (19 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka). Skuteczna obrona i skuteczny atak, oraz przede wszystkim brak jakichkolwiek „wypadków przy pracy” zaowocowały awansem z pierwszego miejsca! Klasa „A” w Studzionce stała się faktem! Warto zauważyć, że Piotr Kropisz w dwóch ostatnich sezonach w klasie B strzelił 49 bramek w 46 meczach. Z czego i tak pewnie nie zagrał we wszystkich meczach.
Twórcami tego historycznego wydarzenia byli: Marcin Zapała, Tomasz Czułyt, Mirosław Dunat, Waldemar Przytuła, Grzegorz Łukasik, Stanisław Łakota, Eugeniusz Gąska, Tadeusz Szłapa, Piotr Kropisz, Marcin Bienioszek, Marcin Konieczny, Damian Waleczek, Aleksander Kloc, Wiesław Oslislok, Robert Mertens, Krzysztof Mazur, Damian Charęża, Gabriel Przemyk, Marian Wieczorek – kierownik drużyny, Henryk Dziadek – trener.
Ciekawostka: LKS Studzionka w okresie od 28.09.1997 przez rok nie przegrał ani jednego meczu! Nie jesteśmy pewni, ale wydaje nam się, że ten rekord do dnia dzisiejszego nie został pobity. 😊
W galerii przedstawione zostały zdjęcia z historycznego awansu, dyplom oraz fragmenty naszego „Zwiastuna”.
Wszystkie osoby związane ze studzieńską piłką liczyły, że przygoda z klasą A nie potrwa tylko jeden sezon. Przed sezonem doszło do zmiany trenera. Trenerowi Henrykowi Dziadkowi nie było dane poprowadzić drużyny w A-klasowych meczach. Nowym, grającym trenerem został Waldemar Przytuła.
Początek rozgrywek był dla beniaminka ze Studzionki rewelacyjny – 3 zwycięstwa, 2 remisy i po pięciu kolejkach fotel lidera dla LKS Studzionka! Później było już różnie. Pod koniec rundy jesiennej sezonu 1998/99, na skutek awarii sieci drenarskiej boisko w Studzionce nie nadawało się do gry. Zarząd klubu podjął decyzję o remoncie płyty boiska. Rundę wiosenną piłkarze LKS Studzionka rozegrali jako gospodarze na boisku w Brzeźcach. Ostatecznie ukończyli rozgrywki na 10 miejscu. Miejsce w tabeli może nie najwyższe, ale biorąc pod uwagę debiut i swoistą sesję wyjazdową w rundzie wiosennej był to niewątpliwy sukces. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w sezonie 1998/99 w rozgrywkach klasy „C” walczyła rezerwowa drużyna LKS Studzionka.
Przed kolejnym sezonem następuje zmiana trenera. Waldemara Przytułę zastąpił Alojzy Biernacki. Drużyna mimo niezłych występów cudem unika degradacji do klasy „B”. Już po zakończeniu sezonu władze podokręgu uwzględniły protest działaczy LKS Studzionka i zweryfikowały wynik meczu z Sokołem Orzesze (1 : 3) jako walkower 3 : 0 dla Studzionki. Jednocześnie klasa „A” powiększona została do 16 drużyn, a dodatkowo Kontakt Czechowice i LKS Bestwinka przeszły pod jurysdykcję podokręgu Bielsko Biała. To spowodowało, że w sezonie 1999/2000 z klasy „A” nie spadła żadna drużyna, a LKS Studzionka zajął ostatecznie 10 miejsce.
Teren na którym powstało obecne boisko porośnięty był drzewami. Po ścięciu drzew, drewno posłużyło do wykonania ławek, bramek i pierwszej szatni dla piłkarzy. Był to na tamte czasy niewątpliwy luksus, ponieważ większość drużyn przebierała się do meczy pod „chmurką”. Ten drewniany barak, będący również przechowalnią sprzętu sportowego, zabezpieczał jedynie potrzeby socjalne gospodarzy.
Na początku lat osiemdziesiątych piłkarzom za szatnię służyła poczekalnia Ośrodka Zdrowia. Później, po likwidacji pawilonu handlowego GS przy ulicy Powstańców Śl. pawilon ten przewieziono na boisko i adoptowano na potrzeby piłkarzy. Następnie w pawilonie wydzielono pomieszczenie na szatnię gości, sędziów, doprowadzono prąd, wodę, zainstalowano umywalnie.
Marzeniem działaczy Ludowego Klubu Sportowego była jednak budowa budynku socjalnego z prawdziwego zdarzenia. Pod budowę „Domu Sportowca” zdecydowano się pozyskać teren od Jana Welchara. Staraniem Prezesa Franciszka Koniecznego transakcja doszła do skutku i 3 sierpnia 1995 roku rozpoczęto budowę. W celu lepszego koordynowania prac budowlanych powołano Komitet Budowy „Domu Sportowca” w składzie: Franciszek Konieczny, Czesław Krosny, Jerzy Białas, Antoni Skaźnik. Budynek budowany jest systemem gospodarczym, głównie w czynie społecznym przez samych członków klubu, zarząd, działaczy, zawodników. Jedynie specjalistyczne roboty decydowano się powierzać wyspecjalizowanym ekipom. Chodziło oczywiście o koszty. Klub nie prowadząc bowiem działalności gospodarczej, utrzymując się z dotacji, dochodów z organizowanych imprez, darowizn, musiał tak gospodarować środkami, by starczyło nie tylko na budowę „Domu Sportowca”, ale także na bieżącą działalność. 20 sierpnia 2000 roku oddano do użytku część parteru obejmującą szatnie dla piłkarzy, sanitariaty, natryski, pomieszczenie dla sędziego z pełnym węzłem sanitarnym. Ajj, gdyby wtedy zdecydowano się na trochę większe szatnie..🥰🤔
W 2000 roku wreszcie można było opuścić blaszany pawilon i korzystać z budynku z prawdziwego zdarzenia. Starsze pokolenia studzieńskich piłkarzy i kibiców zapewne jeszcze długo z sentymentem wspominać będą drewnianą „budkę”.
Po trudnej walce o utrzymanie z niepokojem czekano na rozpoczęcie nowego sezonu 2000/01. Niestety, nastąpił jakiś kryzys w zespole. Po dziewięciu kolejkach rundy jesiennej drużyna zajmowała przedostatnią pozycję w tabeli. Doszło do zmiany trenera. Pracy z drużyną podjął się wychowanek klubu, długoletni zawodnik, działacz – Alfred Gonska. Piłkarze szybko oddalili od siebie widmo spadku, a sezon zakończyli (tradycyjnie ?) na 10 miejscu, ze sporą jednak przewagą punktową nad strefą spadkową.
Po trzech ciężkich sezonach, w których przyszło walczyć o A-klasowy byt, w sezonie 2001/02 nastąpił przełom. Drużyna, w dalszym ciągu prowadzona przez Alfreda Gonskę, poczuła się w „A” klasie „jak u siebie w domu”. Przyszły zwycięstwa i coraz częściej graczy LKS Studzionka zaczęto wymieniać w gronie kandydatów do awansu do okręgówki! Były momenty, kiedy Studzionka była na czele tabeli. Niestety, kilka nieoczekiwanych strat punktów sprawiło, że na finiszu piłkarzy ze Studzionki wyprzedziły ekipy Stali Chełm Śląski i Znicza Jankowice, a tym samym LKS Studzionka zajęła 3 miejsce w tabeli. Szansa awansu do klasy okręgowej była ogromna. Do czasu awansu do klasy okręgowej w sezonie 2011/2012 – trzecie miejsce w klasie „A” i zdobycie 53 punktów było najlepszym osiągnięciem drużyny w historii jej występów.
Sporym sukcesem okazał się również start w Pucharze Polski. Piłkarze LKS Studzionka dotarli bowiem w sezonie 2001/02 do półfinału tych rozgrywek na szczeblu podokręgu, gdzie ulegli Czarnym Piasek 2 : 3. Po drodze pokonali jednak takie firmy jak Polonia Łaziska czy GTS Bojszowy.
W dwudziestym pierwszym wieku ze względu na postęp technologiczny jest już dużo łatwiej o źródła informacji, sprawdzenie tabel w danym sezonie czy strzelców. W internecie można znaleźć zdjęcia, wyniki czy zawodników występujących w danych sezonach. Po krótce jednak przypominamy historię LKSu Studzionka w tym okresie.
Od roku 1998 przez 14 sezonów LKS Studzionka walczył w klasie A, marząc o awansie do klasy okręgowej. W tym czasie bardzo często zmieniali się trenerzy, a Studzionka zwykle zajmowała miejsce w środku stawki. W sezonie 2011/2012 nastąpił przełom i LKS Studzionka z trenerem Tomaszem Malcharkiem na czele awansował do „okręgówki”, co było największym sukcesem w historii klubu.
Zawodnicy, którzy wywalczyli awans to: Adam Gruszka, Adam Cyrulik, Jarosław Adamek, Zbigniew Kozber, Adam Brzyszkowski, Tomasz Oślizło, Arkadiusz Spyra, Tomasz Malcharek (trener równocześnie), Łukasz Czerwiński, Paweł Spyra, Kamil Kreja, Rafał Pietrzyk, Łukasz Białek, Ryszard Mańka, Kajetan Idus, Tomasz Czerwiński, Kamil Menżyk, Marek Rogowski, Krzysztof Hałat, Marcin Konieczny, Michał Ziebura, Karol Sodzawiczny, Kamil Duda, Damian Gruszka, Marcin Adamek.
Gra w lidze okręgowej trwała dwa sezony, a w tym czasie było aż czterech trenerów. Byli to: Tomasz Malcharek, Wiesław Świder, Bogdan Prusek i Henryk Paszek. Od sezonu 2014/15 LKS Studzionka ponownie występuje w klasie A. Jeszcze w trakcie sezonu 2013/2014 drużynę przejął trener Henryk Paszek, który prowadził drużynę do końca sezonu 2014/2015, a następnie grającym trenerem LKSu Studzionka został Daniel Król. Prowadził on zespół przez 4 sezony. W tym czasie w studzieńskim klubie wydarzyło się wiele dobrego. Zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. LKS Studzionka po spadku z „okręgówki” zawsze zajmował miejsce w górnej połowie tabeli. W klubie zamontowano piłkochwyty oraz oświetlenie. Studzionka w lokalnej społeczności piłkarskiej zasłynęła z dobrej i przyjemnej dla oka gry. W sezonie 2015/2016 drużyna zanotowała 11 zwycięstw z rzędu. Jednak zabrakło przysłowiowej „kropki nad i” w postaci awansu do ligi okręgowej.
Od sezonu 2019/2020 grającym trenerem drużyny jest Karol Sodzawiczny. W tymże sezonie, trwającym zaledwie jedną rundę ze względu na COVID-19, LKS Studzionka zajęła 7 miejsce.
W końcu zbliżamy się do czasów współczesnych, lat 20tych obecnego wieku, które już dość dobrze znamy. Po krótkim sezonie 2019/2020 drużyna zostaje wzmocniona przez kilku doświadczonych zawodników i kilku uzdolnionych juniorów. Sezon 2020/2021 drużyna rozpoczyna z przytupem. Po rundzie jesiennej zajmowała 1 miejsce z realnymi szansami na awans do ligi okręgowej. Niestety, w końcówce drugiej części sezonu 2020/2021 traci punkty i finalnie zajmuje 3 miejsce w tabeli. Wysoka pozycja w tamtym sezonie pozwalała przypuszczać, że LKS Studzionka włączy się do walki również o awans w sezonie 2021/2022 i było blisko. W rundzie zasadniczej piłkarze zajęli drugie miejsce, które w tamtym sezonie było premiowane grą w barażach o ligę okręgową z drugą drużyną podokręgu Bielsko-Biała. Niestety i tym razem na ostatniej prostej przegraliśmy oba mecze barażowe z Rotuzem Bronów i znowu marzenia o awansie trzeba było odłożyć przynajmniej o jeden sezon.
Nadszedł sezon 2022/2023.
Po rundzie jesiennej wydawało się, że powalczymy o bezpośredni awans z 1 miejsca. Jednak słabsza runda wiosenna spowodowała, że nasz zespół zakończył rozgrywki po rundzie zasadniczej na 5tym miejscu, jednak w tym sezonie oznaczało to grę w barażach. Drużyna rozegrała dwa mecze barażowe. Po zwycięstwie 2:1 na boisku Ogrodnika Cielmice awansowaliśmy do finału baraży, który rozegraliśmy z LKS Sokół Wola na wyjeździe. Tam zwyciężyliśmy 3:2 i po ośmiu sezonach w A-klasie ponowny awans do ligi okręgowej okazał się faktem!
Awans wywalczyli:
Błażej Bączkiewicz, Adam Bańczyk, Marcin Czerwiński, Marcin Domin, Robert Dunat, Szymon Dunat, Dominik Foks, Kacper Gołka, Mateusz Habor, Kajetan Idus, Krzysztof Janowski, Marcin Konieczny, Stanisław Kowalczyk, Kamil Kreja, Adrian Łakota, Marcel Nycz, Aleksander Skipioł, Marek Skipioł, Karol Sodzawiczny, Kamil Szweda.
Awans był znakomitym uczczeniem 70-rocznicy założenia klubu, którą hucznie obchodziliśmy kilka dni po awansie. Podczas uroczystości zaszczycił nas obecnością Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Henryk Kula w asyście Prezesa Podokręgu Tychy Śląskiego ZPN – Piotra Swobody, którzy wręczyli naszemu Prezesowi LKSu pamiątkowy grawerton oraz działaczom zasłużone odznaki.
Po uroczystościach i wakacjach przyszedł czas na kolejny sezon.
Po awansie od sezonu 2023/2024 drużyna seniorów występuje w lidze okręgowej. W pierwszym sezonie po powrocie do okręgówki punkty nie przychodziły łatwo, ale lepsza końcówka sezonu i 15 miejsce pozwoliło na utrzymanie.
Wzmocnienia i doświadczenia zdobyte w tamtym sezonie pozwoliły na to, że drużyna w obecnym sezonie 2024/2025 na koniec rundy jesiennej plasuje się w środku tabeli ligi okręgowej. Co przyniesie przyszłość dla naszej drużyny, zobaczymy… 🙂
Na koniec informacji o historii naszego klubu warto wspomnieć o paru ważnych rzeczach. W ostatnich latach poczyniliśmy rozwój na wielu płaszczyznach – jak sportowych, tak organizacyjnych.
Jako pierwszą rzecz należy wymienić rozwój dzieci i młodzieży. Kilku trenerów – Dariusz Fizek, Marcin Domin, Sebastian Goraus, ponad 70 młodych piłkarzy i piłkarek reprezentujący kilka grup dziecięcych i młodzieżowych, którzy dumnie reprezentują nasz klub, a w przyszłości zasilą naszą drużynę seniorów czy też może jakieś kluby wyższych lig.
Awans i gra na szczeblu ligi okręgowej drużyny seniorów. Drużyna ambitnie od paru sezonów pukała do wyższej ligi, aż w końcu wywalczyła awans na 70-lecie klubu i aktualnie nie zamierza patrzeć na niższy poziom rozgrywkowy.
Wielosekcyjność klubu – LKS Studzionka jest również reprezentowana przez drużynę Skata sportowego występującą w IV lidze oraz od 2024 roku przez sekcję szachów.
Termomodernizacja i wymiana źródła ogrzewania w budynku sportowca, wymiana budynków garaży, które obok serca naszego obiektu – boiska – są również wizytówką naszego klubu.
Działalność w social mediach i reaktywacja strony internetowej.
Pozyskiwanie i współpraca ze sponsorami, gminą oraz powiatem bez których nie byłoby tych wszystkich wymienionych powyżej rzeczy.
Źródła:
1) kronika LKS Studzionka autorstwa p. Pawła Spyry
2) książka wydana na 50lecie klubu LKS Studzionka wydana przez p. Mirosława Koniecznego
3) https://www.facebook.com/StudzionkaLKS
4) https://www.facebook.com/profile.php?id=100039408371909 – Pstryk Piłka
5) https://www.facebook.com/PowiatPszczynskiOficjalnyProfil
6) https://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/8147/70-lecie-lks-u-studzionka
7) gazetka parafialna – Zwiastun Wniebowziętej
8) opracowania własne